Sedye Çarpma Bantlari

Çarpma Bandı üzerinde, hastaların tutunarak gezinebileceğini sağlayan kendinden el tutamaklı çarpma bandı veya tutamaksız olabilir. 

Duvar koruma bandı üç parçadan oluşacaktır. 

1.  PVC Üst Panel : PVC Panel 152 mm yükseklikte 2950 mm uzunlukta olup et kalınlığı 20 mm dir. PVC darbe bükümlü ve kırılmaya dayanıklıdır.

2.  PVC Montaj Profili : PVC montaj profili tamamen alüminyumdan oluşacaktır. Profil duvara vidalarla montaj edilecektir. Profil uzunluğu 4000 mm dir. Profil PVC üst panel ile kesintisiz (aralıksız) aynı uzunlukta uygulanır. Profil kalınlığı 1.5 ile 2 mm arasında olacaktır. 

3. Bitiş Ve Duvar Köşesi Dönüş Aparatları : Bitiş aparatları duvar koruma bandının sonlandıracağı yerlerde kullanılabilir. Duvar köşesi dönüş aparatları duvar koruma bandının 90 derece dönüşünün yapılacağı yerlerde koruma bandının kesintisiz dönüş yapması amacıyla kullanılabilir. Bitiş ve dönüş aparatları çelik pres kalıplarla plastik enjeksiyon makinalarında ABS plastik malzemeden imal edilir. Bitiş ve dönüş aparatları PVC profil ile uyumlu veya zıt renklerde olabilir. Duvar koruma bantları bakıldığında montaj detayı (vida vs.) görülmeyecek şekilde dizayn edilir. Duvar koruma bandının en büyük özelliği PVC profilin alüminyumdan oluşan montaj profiline geçme olarak monte edilir. Böylelikle herhangi bir tadilat vs işlerde PVC profil kolaylıkla sökülerek zarar görmesi engellenecektir.