Pvc Zemin Kaplama

Pvc Zemin Kaplama

Bir çok model ve reklerde iş ev ve iş yerlerinde gönül rahatlığyla tercih edebileceğiniz ve göze oldukça güzel bir şekilde hitap etmesini sağlayan yapılar oluşturmada pvc zemin kaplama sıkça tercih edilen, muhteşem mimamari bir yapıdır. Yer döşemelerinde zemin güzel görünmesi ve rahatlık bakımından oldukça tercih edilen bir mimai güzelliktir. Pvc zemin kaplama artık günümüzde her yapı için vaz geçilmez bir yalternatif haline gelmiştir.

Pvc Zemin Kaplama Faaliyetlerimiz

İstanbul Esenyurt Merkez  de hizmet veren şirketimiz. Sektöründe öncü firmalardan biridir. Yaklaşık 10 yıl önce kurulan firmamız alanında uzman kodrolarla pvc zemin kaplama  başta olmak üzere sektörünün gerektirdiği en iyi ve en yeni teknolojilerle faaliyetlerine  aralıksız devam edmetedir. İşini seven  bir kadromuz vardır. Şirketimiz alanında en iyi hizmeti verme iddasındadır. Müşteri memnuniyeti temel amacımız olduğu için şu ana kadar bir çok Okul, Hastahane ve Kamu Kuruluşlarında şirketimiz kendisine yüklenen sorumluğuğu gururla taşımıştır. Bu bağlamda şirketimizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz

PVC zemin kaplamasını nasıl döşersiniz?

Birçok renk, desen ve dekorda PVC zemin kaplaması ısıyı az iletir ve aynı zamanda kullanımı çok kolaydır. PVC’nin döşeneceği zemin düz ve temiz ise daha önce odasının zeminini hiç PVC ile kaplatmamış olanlar bile kolaylıkla döşemeyi yapabilirler.PVC zemini döşemeden önce: PVC kuru, temiz ve düz olan her türlü zemin üzerine uygulanabilir. Ancak PVC zemin kaplamaları su geçirmez özellikte olduğundan, alt yüzeyde mevcut olan veye sonradan ortaya çıkabilecek su ve nemin burada hapsolacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle, giriş katlarında PVC döşemeye başlamadan önce gerekli yalıtım yapılmalıdır. Alt yüzeyin temiz ve her türlü kir, toz, yağ, boyadan vs. arındırılmış olması çok önemlidir.

PVC zeminin döşenmesi:

• Öncelikle bir mezura yardımıyla PVC’yi döşeyeceğiniz mekanın uzunluk ve genişlik olarak ölçülerini alın ve ne kadar PVC’ye ihtiyacınız olacağını hesaplayın.

• Rulo halindeki PVC’yi hem düzleşmesi hem de gerekli kesimleri yapabilmeniz için tersten zemine serin.

• PVC’yi çelik mastar ve maket bıçağı yardımıyla aldığınız ölçülere uygun olarak kesin.

• Kestiğiniz ve yapıştırılmaya hazır PVC’nin ön yüzünü çevirin. PVC’yi yapıştırmadan önce tutkalı malala ince bir tabaka halinde PVC şeridinin kaplanacağı alana sürün ve PVC’yi yapıştırın.

• Duvar kenarlarına veya mobilyalara denk gelen kısımlardaki fazlalıkları bir maket bıçağı yardımıyla diplerinden kesin

 • Bir çek pas yardımıyla zeminin üzerinden geçin. Çek pas ile zeminin altında kalan havayı dışarı çıkartın.

• Bu işlem tamamlandıktan sonra süpürgeliklerinizi duvar kenarlarına yerleştirin ve çekiç yardımıyla duvara çivileyin.

•Farklı zemin döşenmiş odaların geçişlerinde mutlaka geçiş profilleri kullanılmalıdır. Aynı tarz döşeme yapılmış odaların geçişlerinde ise profil kullanmaya gerek kalmaz. Şayet kaplamalar odanın belli bir bölümünde döşenecek ise bu durumda kenar veya kapama profilleri de gerekebiir. PVC kaplama üzerine PVC kaplama döşenmesi: PVC üzerine PVC döşenmesi genellikle tavsiye edilmez. Bu uygulamalarda yapıştırıcının içindeki bazı malzemeler kısa süre içinde üst yüzeye doğru çıkar ve çıkarılması mümkün olmayan lekelere neden olabilir.