Homojen ve Heterojen Zemin Kaplama

Homojen ve Heterojen Zemin Kaplamaları

Firmamızda aradığınız her zemin için farklı uygulamalar görebilirsiniz. Bu anlamda kullanacağınız zeminin yapısına, kullanış şekline ve yerine göre farklı modeller ve malzemeler tercih edilebilmektedir. Zeminin yapısına ve kullanımına göre kolaylık sağlayan ürünler arasında homojen ve heterojen zemin kaplamaları bulunmaktadır. Çok kullanışlı olan bu uygulamalarda homojen zemin kaplamaları zemini tek bir parça olarak görmenize ve kullanmanıza imkan tanımaktadır. Bu nedenle de özellikle kalabalık alanlarda, daha fazla insanın bulunduğu ve aşınmanın daha fazla olabileceği yerlerde homojen kaplama kullanılmaktadır.

Heterojen zemin kaplama modelleri ise yine fazla kalabalığın olduğu alanlarda tercih edilen bir malzeme türüdür. Çok kullanışlı olmasının yanı sıra aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı bir malzeme olması nedeni ile kullanılabilmektedir. Homojen ve heterojen zemin kaplamaları hastane ve okullar başta olmak üzere pek çok yerde tercih edilen kaplama türleri arasında yer almaktadır.

Kullanım şekline göre belirlenebilecek olan malzemelerle hem daha kolay bakım yapılabilen hem de uzun süre dayanabilen zeminler elde edilebilmektedir. Bunun dışında görselliği ile dikkat çeken homojen ve heterojen zemin kaplamaları zevklere göre renk ve desenleri de içerebilmektedir. Temizliği kolaylıkla yapılabilen bu malzemeler hem hijyen sağlanması için hem de kullanımı kolay olması için üretilmiştir. Diğer zemin kaplamalara göre daha ekonomik koşullar içermesi nedeni ile bu tür kaplama modelleri kalabalığın yoğun olduğu alanlarda kullanılabilmektedir.